BIP Starostwa Powiatowego w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Tydzień z Internetem 2014

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu przyłączyło się do ogólnoeuropejskiej akcji koordynowanej przez organizację pozarządową Telecentre Europe, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowe pt. „Tydzień z Internetem”.

W dniu 26 marca 2014 r. kampania przeznaczona dla osób niepełnosprawnych odbyła się w PCPR w Piszu. Spotkanie dla osób niepełnosprawnych na temat Spotkanie aktywizacyjne - warsztat dla osób poszukujących pracy – poprowadziła Pani Monika Orłowska. Podczas spotkania uczestnicy uzyskali m.in. informację jak korzystając z Internetu znaleźć odpowiednie oferty pracy, jak złożyć aplikację oraz jakich błędów należy unikać.
Na koniec spotkania Pani Dyrektor Magdalena Kleczkowska podziękowała osobom niepełnosprawnym za uczestnictwo oraz wręczyła dyplomy.
Bardzo dziękujemy osobom niepełnosprawnym za udział w tegorocznej kampanii oraz za zaangażowanie podczas warsztatów.
PARTNERZY KAMPANII
1. Centrum Edukacji Obywatelskiej – działania informacyjne skierowane do szkół
2. Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL – działania informacyjne skierowane do społeczności lokalnych
3. Federacja Inicjatyw Oświatowych – działania informacyjne skierowane do szkół
4. Fundacja Aktywizacja – działania informacyjne skierowane do pracowni komputerowych, dwa scenariusze dla e-centrów (korzystanie z komputera w poszukiwaniu pracy, „Usiądź na moim miejscu” – zeszłoroczny scenariusz zmodyfikowany i skierowany do pracodawców), inne samodzielne działania promocyjne skierowane do e-centrów
5. Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych – przygotowanie scenariusza „Zagraj w przyszłość” przy wykorzystaniu zasobów projektu „Link do przyszłości”
6. Orange Polska i Fundacja Orange – przygotowanie scenariusza „Pole do popisu”, ufundowanie nagród w konkursie, wsparcie organizacyjne
7. Microsoft – działania informacyjne skierowane do e-centrów, wsparcie organizacyjne
8. UPC Polska - działania informacyjne skierowane do Pracowni UPC i partnerów lokalnych, ufundowanie nagród w konkursie
Kampanię objął honorowym patronatem
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.