BIP Starostwa Powiatowego w Piszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Petycja z 30 listopada 2022 r.

w sprawie zamontowania progów zwalniających na drodze powiatowej

Petycja z 30 listopada 2022 r. (wpłynęła do Starostwa Powiatowego w Piszu 6 grudnia 2022 r.) dotyczy zamontowania progów zwalniających na drodze powiatowej nr 4658 przy ul. Osiedle Robotnicze w Orzyszu. Petycja rozpatrywana będzie przez Radę Powiatu. Wstępne rozpatrzenie petycji leży w kompetencjach Komisji Skarg, wniosków i petycji Rady Powiatu Pisz, która zaproponuje Radzie sposób jej załatwienia. Szczegóły dotyczące posiedzeń komisji oraz obrad sesji, w tym terminy oraz planowane porządki obrad, dostępne są na Portalu Mieszkańca.

 

Podczas obrad LIII sesji Rada Powiatu Pisz dnia 19 stycznia 2023 r., na wniosek Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, postanowiła zwrócić się do Zarządu Powiatu o opinię na temat możliwości realizacji zawartych w petycji postulatów przez Powiatowy Zarząd Dróg w Piszu. W związku z tym rozpatrzenie petycji planowane jest na sesji w lutym 2023 r.

 

Rozpatrzenie petycji nastąpi na sesji Rady Powiatu 23 lutego 2023 r. o godz. 14:00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piszu. Wcześniej, o godz. 13:00, w gabinecie Przewodniczącej Rady Powiatu odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, wniosków i petycji, która wstępnie zaproponuje Radzie sposób rozpatrzenia petycji. Komisja zapozna się wcześniej ze stanowiskiem Powiatowego Zarządu Dróg w sprawie możliwości realizacji petycji. Skan stanowiska znajduje się w załączniku do pobrania.

 

Na posiedzeniu 23 lutego 2023 r. Rada Powiatu Pisz podjęła decyzję o uznaniu petycji za bezzasadną. Jednocześnie Rada poparła propozycję Zarządu Powiatu, aby w miejsce progów zwalniających zaprojektować i wybudować na przedmiotowej drodze przejście wyniesone. Uchwała w sprawie rozpatrzenia petycji dostępna jest w załączniku do pobrania.

Pliki do pobrania:
Data powstania: środa, 11 sty 2023 10:17
Data opublikowania: środa, 11 sty 2023 10:22
Data edycji: czwartek, 26 sty 2023 09:26
Opublikował(a): Maciej Jasiński
Zaakceptował(a): Maciej Jasiński
Artykuł był czytany: 298 razy
Ilość edycji: 3